top of page

Organizacja II Slalomowych Motopatalotniowych Mistrzostw Świata Legnica 2016

 
Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji II Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Świata składamy serdeczne podziękowania.Było to wydarzenie bez precedensu. Po raz pierwszy Polska otrzymała status organizatora motoparalotniowych zawodów rangi mistrzostw świata.

 

             

Podziękowania
 
Podziękowania
 
Podziękowania
 
 
 

II Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata

odbywają się w Polsce .

Gospodarzem mistrzostw jest Miasto Leginica.

Organizatorem jest Grupa Falco 

więcej informacji w zakładce "zobacz"

 
II SLALOMOWE MOTOPARALOTNIOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA LEGNICA 2016
 
 
 

To był bardzo intensywny czas dla naszego zespołu. Najpierw Slalomowe Mistrzostwa Europy we Francji, a po niespełna tygodniu Klasyczne Mistrzostwa Świata na Węgrzech. Opłaciło się jednak. Wróciliśmy z tarczą i workiem medali. Polska reprezentacja odniosła największy w historii naszego sportu sukces, do którego bardzo przyczynili się nasi piloci z Grupy Falco.

 

Mistrzostwa Świata:

Złote medale - Basia Grzegorczyk, Rysio Żygadło w klasie PF2 ustanawiając jednocześnie rekord świata w slalomie japońskim

Drużynowy złoty medal w klasie PL2 oraz PL1 i klasyfikacji narodowej

srebrny medal zdobył Norbert Nowicki i Grzegorz Roszkowski w klasie PF2, Dominika i Przemysław Jurkiewicz w klasie WL2, drużynowo w klasie PF1 oraz narodowościowo

Brązowe medale indywidualnie zdobyli Magdalena Kłoss, Jarosław Balcerzewski klasa PL2 oraz Kamil Mańkowski w najbardziej prestiżowej klasie PF1, który również ustanowił rekord świata w swojej klasie.

 

 

 

 

WEGRY 2014 - NASI PILOCI MISTRZAMI ŚWIATA !!!
 
NIECODZIENNE INSTALACJE - POTWÓR WYŁANIAJĄCY SIĘ Z JEZIORA
 
 

 

Tak, Grupa Falco uwielbia niebanalne wyzwania. Tym razem przyszło nam się zmierzyć z konstrukcją potwora wynurzającego się z jeziora.

Po kilku miesiącach przygotowań i prac, udało się...Potwór zamieszkał w jeziorze. Jest jedną z głównych atrakcji Parku Edukacji i Rozrywki Rosenau w Pokrzywnej. Czerwone oczy, wielkie zęby, pięć metrów długości. Co jakiś czas wynurza się, kłapiąc paszczą i strasząc turystów i zwiedzających ten zakątek Gór Opawskich. 

 

NIECODZIENNE INSTALACJE - KAMIENNY KRĄG 
 
Kontynuujemy prace nad budową kamiennego ręgu w Górach Opawskich, jednej z kilkudziesięciu instalacji w parku rozrywki Rosenau.

 

Proces długi, ale powoli dobiega końca. Rok temu zaczęły sie prace ziemne, montaż podstaw pod kamienie.

Następnie artyści zaczęli tworzyć formy kamieni. Kolejne etapy technologicze i w końcu barwienie tak by kamienie przypominały stare zmurszałe głazy i chyba sie udało.

OTWARCIE DACHU TEATRU SZEKSPIROWSKIEGO W GDAŃSKU I NASZ BALON
 
 

Po raz kolejny braliśmy udział w bardzo trudnym i niecodziennym przedsięwzięciu. 

Pierwsze Publiczne Otwarcie Dachu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i nasze zadanie, 11 metrowy balon helowy, zamontowany wewnątrz budynku teatru, wyłaniający się zza otwieranej przez najsilniejszego człowieka świata, Mariusza Pudzianowskiego, prawie stu tonowej konstrukcji dachu. Do tego skok i akrobacje powietrzne Ani, podwieszonej pod konstrukcją balonu akrobatki. Brzmi niewiarygodnie? Grupa Falco uwielbia takie wyzwania!

 

WYPRAWA DO BABILONU - IRAK 2014  
 
  

Latanie w Iraku?! Jeszcze miesiąc temu potraktowalibyśmy to jako żart. Dzisiaj na gorąco opowiadamy o wrażeniach z tego niecodziennego przedsięwzięcia.

Organizatorem całego zamieszania była firma Snow and Dust, z Mikaelem Gawlikiem i Murtadą Younis na czele. W porozumieniu z rządem Iraku, rozpoczęli przygotowania do tego karkołomnego zadania i... dopięli swego. Międzynarodowa ekipa balonów na ogrzane powietrze, motoparalotni oraz reporterów i operatorów stawiła się na lotnisku w Kopenhadze aby wyruszyć w nieznane.

bottom of page