Organizacja II Slalomowych Motopatalotniowych Mistrzostw Świata Legnica 2016

 
 

II Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata

odbywają się w Polsce .

Gospodarzem mistrzostw jest Miasto Leginica.

Organizatorem jest Grupa Falco 

więcej informacji w zakładce "zobacz"

 
II SLALOMOWE MOTOPARALOTNIOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA LEGNICA 2016
 
 
 

To był bardzo intensywny czas dla naszego zespołu. Najpierw Slalomowe Mistrzostwa Europy we Francji, a po niespełna tygodniu Klasyczne Mistrzostwa Świata na Węgrzech. Opłaciło się jednak. Wróciliśmy z tarczą i workiem medali. Polska reprezentacja odniosła największy w historii naszego sportu sukces, do którego bardzo przyczynili się nasi piloci z Grupy Falco.

 

Mistrzostwa Świata:

Złote medale - Basia Grzegorczyk, Rysio Żygadło w klasie PF2 ustanawiając jednocześnie rekord świata w slalomie japońskim

Drużynowy złoty medal w klasie PL2 oraz PL1 i klasyfikacji narodowej

srebrny medal zdobył Norbert Nowicki i Grzegorz Roszkowski w klasie PF2, Dominika i Przemysław Jurkiewicz w klasie WL2, drużynowo w klasie PF1 oraz narodowościowo

Brązowe medale indywidualnie zdobyli Magdalena Kłoss, Jarosław Balcerzewski klasa PL2 oraz Kamil Mańkowski w najbardziej prestiżowej klasie PF1, który również ustanowił rekord świata w swojej klasie.

 

 

 

 

 

 

Tak, Grupa Falco uwielbia niebanalne wyzwania. Tym razem przyszło nam się zmierzyć z konstrukcją potwora wynurzającego się z jeziora.

Po kilku miesiącach przygotowań i prac, udało się...Potwór zamieszkał w jeziorze. Jest jedną z głównych atrakcji Parku Edukacji i Rozrywki Rosenau w Pokrzywnej. Czerwone oczy, wielkie zęby, pięć metrów długości. Co jakiś czas wynurza się, kłapiąc paszczą i strasząc turystów i zwiedzających ten zakątek Gór Opawskich. 

 

Kontynuujemy prace nad budową kamiennego ręgu w Górach Opawskich, jednej z kilkudziesięciu instalacji w parku rozrywki Rosenau.

 

Proces długi, ale powoli dobiega końca. Rok temu zaczęły sie prace ziemne, montaż podstaw pod kamienie.

Następnie artyści zaczęli tworzyć formy kamieni. Kolejne etapy technologicze i w końcu barwienie tak by kamienie przypominały stare zmurszałe głazy i chyba sie udało.

 

Po raz kolejny braliśmy udział w bardzo trudnym i niecodziennym przedsięwzięciu. 

Pierwsze Publiczne Otwarcie Dachu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i nasze zadanie, 11 metrowy balon helowy, zamontowany wewnątrz budynku teatru, wyłaniający się zza otwieranej przez najsilniejszego człowieka świata, Mariusza Pudzianowskiego, prawie stu tonowej konstrukcji dachu. Do tego skok i akrobacje powietrzne Ani, podwieszonej pod konstrukcją balonu akrobatki. Brzmi niewiarygodnie? Grupa Falco uwielbia takie wyzwania!

 

  

Latanie w Iraku?! Jeszcze miesiąc temu potraktowalibyśmy to jako żart. Dzisiaj na gorąco opowiadamy o wrażeniach z tego niecodziennego przedsięwzięcia.

Organizatorem całego zamieszania była firma Snow and Dust, z Mikaelem Gawlikiem i Murtadą Younis na czele. W porozumieniu z rządem Iraku, rozpoczęli przygotowania do tego karkołomnego zadania i... dopięli swego. Międzynarodowa ekipa balonów na ogrzane powietrze, motoparalotni oraz reporterów i operatorów stawiła się na lotnisku w Kopenhadze aby wyruszyć w nieznane.

Sponsor Główny Klubu 

1/2

Sponsorzy i Partnerzy Klubu

   Grupa Falco, ul. Bulwar Filadelfijski 8, 87-100 Toruń

info@grupafalco.pl | 56 654 33 25 | www.grupafalco.pl

  • Facebook - Czarny Krąg
  • Twitter - Czarny Krąg
  • YouTube - Czarny Krąg
  • Instagram - Czarny Krąg
Flota pojazdów obsługi MŚ