top of page
  • Zdjęcie autoraGrupa Falco

Grupa Falco #stigalteam na rekonesansie w Tajlandii

Zaktualizowano: 2 mar 2018

Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata już w kwietniu!


Rok 2018 rozpoczęliśmy od wyjazdu do Tajlandii - rekonesansu miejsca rozgrywania tegorocznych klasycznych Motoparalotniowych Mistrzostw Świata, które czekają nas już w kwietniu.


Trzech pilotów tandemowych Grupy Falco #stigalteam już przetransportowało część sprzętu na potrzeby zawodów. Tegoroczne zawody odbędą się w Pasak Jolasid Dam prowincja Lopburi w Tajlandii, gdzie zorganizowaliśmy spotkanie z Dyrektorem Generalnym WPC 2018 ( World Paramotor Championships 2018 ) Dr Nayot Kurukitkoson. Przesympatyczny i konkretny człowiek, nie tylko pilot, ale również organizator, co daje nadzieję, na zawody na wysokim poziomie.

Zaplanowaliśmy również odwiedzenie startowiska i wykonanie kilku lotów zapoznawczych. Widoki? Zerknijcie na zdjęcia i oceńcie sami!Niestety ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że przyszła arena zmagań jest... uwaga… jeszcze pod wodą. Jak się dowiedzieliśmy, martwić się tym nie powinniśmy. Rekultywacja terenu i spuszczenie wody z tamy, która blokuje odpływ wód w czasie obecnej, pory deszczowej, to kwestia 2 tygodni. Liczymy, że Tajowie mają rację i nie będziemy musieli montować pływaków do naszych "letadeł". ;-)

Spotkaliśmy się również z tajską pilotką, najmłodszą medalistką Mistrzostw Świata, która lata na zaledwie 14 metrowej wyczynówce, SNAKE XX, polskiej produkcji. Janejira Gege, tak jak jej Snake, ma niespełna 14 lat i duży talent. Zdradziła nam, że chce dołączyć do #stigalteamu Grupy Falco. Co myślicie, przyjmiemy ją pod swoje skrzydła?Kilka lotnych dni w towarzystwie miejscowej szkoły paralotniowej Ocean WingZ INTL. Flying School i wracamy.

Tęsknimy za pogodą, która umożliwiłaby nam treningi. Ta w Polsce nie rozpieszcza, a czasu coraz mniej. Tymczasem przymierzamy się do wysyłki reszty sprzętów, drogą morską do Tajlandii i organizujemy kwietniowy wyjazd.

Niebawem pierwsze w 2018 zgrupowanie Kadry. Widzimy się w Międzybrodziu Żywiecki, na Górze Żar w dniach 9-11 lutego.

Pozdrawiamy!

#stigalteam


#grupafalco #wpc2018 #thailand #paramotor #milo0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page