top of page
  • Zdjęcie autoraGrupa Falco

Podium Mistrzostw Polski zdominowane!fot. Grupa Falco
Medaliści Motoparalotniowych Mistrzostw Polski

We wrocławskim Szymanowie, zakończyły się XX Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski. Podium w klasie PL-2, opanowała ekipa z Grupy Falco Stigal Teamu. Mistrzami zostali: Daniel Walkowiak/Michał Perkowski, drugie miejsce przypadło duetowi Jarosław Balcerzewski/Magdalena Kłoss, a trzecie Adamowi Pupkowi z nawigatorem Piotrkiem Kozikowskim. Fantastyczna rywalizacja o złoto na "milimetry" z przyjaciółmi - pilotami. Na co dzień zawodnicy tworzą "Team Poland" i walczą na arenie międzynarodowej, jako jedna drużyna. Mistrzostwa Polski to jedyne zawody, gdzie rywalizują między sobą, tak naprawdę stanowiąc ekipę, gdzie poszczególne załogi latają na bardzo zbliżonym, wysokim, światowym poziomie. W klasie PF-1, mistrzem został Paweł Lojak Kozarzewski, wyprzedzając Jacka Semkło i Jacka Ciszkowskiego. W klasie PL-1 mała niespodzianka, Tomek Dembczyński, pokonał aktualnego Mistrza Świata, Wojtka Bógdała, który zajął miejsce drugie, natomiast trzeci był Krzysztof Romicki.

Na zakończenie mistrzostw spotkała nas miła niespodzianka. Organizator Mistrzostw Świata 2018, dosłał zaległe medale za narodowe mistrzostwo świata z Tajlandii. Miły akcent na zakończenie zmagań.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom fantastycznej walki, a zwycięzcom zdobytych medali. Dziękujemy sponsorom naszych zawodników, za udzielone wsparcie finansowe, bez którego cieżko walczyć o najwyższe laury.

Stigal, Erbud, Gmina Miasta Toruń, Bella Line, Dudek Paragliders, Nirvana Paramotors. Dziękujemy!0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page